
Vége az átigazolási szezonnak, ők költötték a legtöbbet a nyáron
Európa legtöbb országában, többek között a topligákban tegnap éjfélig véget ért a nyári átigazolási szezon, megszülettek az utolsó megegyezések, bejelentések. A nyár üzletei megköttettek, ki mennyiségre, ki minőségre igazolt többet, ezzel együtt kialakult a képzeletbeli “dobogó” a futballvilág legtöbbet költő csapatai között.
Az első két helyen nincs is különösebb meglepetés, két angol gigász áll, viszont a harmadik helyezett klubra talán már többen felkapják a fejüket, hiába beszélünk szintén Premier League-es egyesületről. Íme a lista!
1. Chelsea: A politikai körülmények miatt távozó Roman Abramovics helyére nemrégiben új tulajdonos érkezett a kékekhez, Todd Boehly személyében. Az amerikai üzletember nem is tétovázott, minőségi játékosokkal erősítette meg a keretet. A legnagyobb név az angol válogatott Raheem Sterling, a Premier League-címvédő Manchester Citytől elhozott szélső 56 millió euróért cserébe írhatott alá.
Mégse érte kellett a legtöbbet kicsengetni, a Leicestertől megszerzett Wesley Fofana játékjoga 82.5 milliót ért, amivel a francia minden idők második legdrágább hátvédje lett Harry Maguire után.
A lista azonban nem ér véget, Marc Cucurella Fofana és Sterling közé jön a “rangsorban”, volt klubja, a Brighton számlájára 65 millió érkezett. Továbbá Londonban folytatja még az olasz bajnokság egyik legjobb védője, Kalidou Koulibaly, illetve két tehetség, az angol védekező középpályás, Carney Chukwuemeka és az Egyesült Államok legnagyobb ígéretének tartott kapus, Gabriel Slonina. Az átigazolási zárónapon végül befutott az egykori arsenalos, Pierre-Emerick Aubameyang is az FC Barcelonától, őt pedig követte a Juventustól kölcsönbe jövő Denis Zakaria.
Elköltött összeg: 281 millió euró

2. Manchester United: A Manchester Unitednél először a menedzseri pozícióban történt változás, az Ajax korábbi szakvezetője, Erik ten Hag ült le a kispadra. Nem nagy meglepetés, hogy érkeztek vele Amszterdamból játékosok, szám szerint ketten. 57 millió euró fejében a belső védő Lisandro Martínez, és a regisztrációs határidő vége előtt nem sokkal az egész futball nyár legdrágább transzfere, Antony.
A brazil támadót 95 millióért szerezték meg, de a legnagyobb bomba honfitársa, az ötszörös Bajnokok Ligája-győztes Casemiro megszerzése, akiért 70 millió eurót kapott a Real Madrid.
Érkezett Christian Eriksen is, a dán szívinfarktusa után csodával határos módon épült fel és tért vissza a pályára, szabadon igazolhatóként neki csak a bérét kell állni.
Manchesterbe költözött még két cserekapus is, a rutinos Tom Heaton és a szlovák válogatott Martin Dubravka is, előbbi az a Aston Villa, utóbbi a Newcastle United bánatára.
A vörös ördögök ahogy a jelenre, úgy a jövőre is gondoltak, a nagy reményű Tyrell Malaciát szintén Hollandiából igazolták, de az érte szánt 15 millió eurót már nem a bajnoki címvédő Ajaxnak, hanem a bronzérmes Feyenoordnak kellett kifizetni.
Elköltött összeg: 237 millió euró

3. Nottingham Forest: Ha valaki nem követte napi szinten az átigazolási pletykákat, közleményeket, alaposan meglepődhet rajta, melyik egyesület költötte a harmadik legtöbbet a nyáron. Az angol élvonalba 23 év után visszajutó Nottingham nem szeretné beérni egy év PL-repetával, hatalmas költekezésbe kezdett, bár inkább létszámot tekintve igazolt féktelenül.
Nem kevesebb, mint 19 játékos érkezett, ebből tízen 10 millió euróért, vagy még nagyobb összegért.
Közülük a legdrágább a Wolvestól megvásárolt Morgan Gibbs-White (49.5 millió) volt, őt követi az Union Berlintől megszerzett Taiwo Awoniyi (20.5 millió) és a Liverpooltól 20 millió euró ellenében távozó walesi, Neco Williams.
A legnagyobbat talán a Manchester Unitedtől ingyen lelépő Jesse Lingard Foresthez igazolása jelentette, angol válogatottként, 48 Premier League góllal és 30 gólpasszal a háta mögött.
Rajtuk kívül a klubvezetés szemezgetett még Angliából (Emmanuel Dennis, Willy Boly, Wayney Hennessey, Dean Henderson), Németországból (Omar Richards, Moussa Niakhaté, Orel Mangala), de a Spanyolországból, az Atlético Madridtól érkező Renan Lodival szemben szintén jogosak a magas elvárások, és reálisak a bennmaradásról szőtt álmok.
Elköltött összeg: 180 millió euró

Recent Comments