Benny Hill ihlette Észak-Macedónia első Eb-gólját

13 Jun 2021

Ausztriával játszotta története első Európa-bajnoki mérkőzését Észak-Macedónia, és ugyan kikapott vasárnap Bukarestben, de legalább megvan a várva várt találat.

Az osztrákok szereztek vezetést a 18. percben Lainer nagyon szépen berúgott góljával, 10 perc múlva jött az egyenlítés: nem mondhatni, hogy kidolgozott akció volt, az egyik védő fejen rúgta a labdával a másikat, a középcsatár Trajkovszki kiléphetett, de a kissé hosszú labdára kijött a kapus, aki kiejtette azt, és egy karambol után Pandev az üres kapuval találta magát szemben. Nem hibázhatott, ezzel lett 1-1.

A hajrában aztán Ausztria begyűrte ellenfelét, a 78. percben Gregoritsch előzte meg, a 89.-ben Arnautovic cselezte ki Dimitrievski kapust, a vége 3-1 lett a C csoportban. Az osztrákok először nyertek meccset Európa-bajnokságon.